Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz, 165 sayılı Ordu Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret etti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, 165 sayılı Ordu Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Engin Gültekin, Ziraat Mühendisi Çiğdem Kocamanoğlu ve kooperatifin yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz’ a Tarım Kredi Kooperatifinin faaliyetleri ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Kooperatif bünyesinde oluşturulan Market Satış Reyonunda da incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz’ a Bölge Müdürü Erol Apaydın tarafından satışı yapılan Tarım Kredi Kooperatifleri markalı ürünler hakkında bilgi verildi.

 “Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye genelinde marketleşme sürecini başlattığını memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum” diyen Vali Yavuz, ”Öncelikle çiftçimizin alın terinin, emeğinin karşılığını alabilmesi bunu pazarlayabilmesine bağlı.  Üretimden markete bir zincir oluşturması ve bu zincirde üreticilerimizin hak ettiği geliri elde etmesi son derece önemli. Dünyanın şu andaki en büyük gündemlerinden bir tanesi, gıda güvenliği ve sürdürülebilirliği. Dünya üzerinde milyonlarca insan maalesef güvenilir gıdaya erişemiyor ve aç kalıyor. Bu bağlamda da çok önemsediğim bir çalışmayı görmekten büyük bir memnuniyet duydum. Bu vesileyle bölge müdürümüze, çok kıymetli kooperatifimizin çalışanlarına, emek verenlerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Bölge Müdürü Erol Apaydın yapmış olduğu konuşmasında;” Tarım Kredi Kooperatif Marketlerde, doğrudan çiftçiden alınan doğal ürünler halkla buluşurken, süt ürünleri, bakliyat çeşitleri, zeytin, zeytinyağı ve ayçiçek yağı, bal, pekmez çeşitleri, temizlik ve kişisel bakım ürünleri başta olmak üzere pek çok ürün tüketiciye sunulmaktadır.” Ordu İli içerisinde yeni bir Tarım Kredi Kooperatif Market açılacağının da müjdesini veren Bölge Müdürü Apaydın;” Tarım Kredi Kooperatif Market yakında yeni bir şubesiyle Orduluların hizmetine sunulacak. Bölgedeki üreticilerimizin ürettikleri fındık, akkuş fasulyesi, organik yumurta başta olmak üzere ürünler Türkiye’nin diğer bölgelerindeki tüketiciler ile Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla buluşturulacaklar.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir